Informacje

Renowacja skórzanych foteli w samochodzie

Skórzane fotele samochodowe są piękne, wygodne i zwiększają wartość samochodu. Ponadto, są o wiele łatwiejsze w pielęgnacji niż tapicerka, ponieważ tapicerka natychmiast wchłania wszystko, co się na nią rozleje. Chociaż skórzane siedzenia są wytrzymałe, wymagają specjalnej troski – regularnego czyszczenia i odżywiania. Sprawdź: Czyszczenie tapicerki Bydgoszcz

Gdy fotele samochodowe zbyt długo nie są pielęgnowane, skóra staje się sucha i krucha, co prowadzi do pęknięć. Dlatego właśnie czyszczenie i kondycjonowanie foteli samochodowych powinno być częścią każdego procesu pielęgnacji samochodu. Oto jak to zrobić:

  • Wyczyść skórę:
               Pierwszym krokiem jest wyczyszczenie skóry. W przeciwnym razie kondycjonowanie może spowodować, że olej, brud i zanieczyszczenia wnikną głębiej w siedzenie. Ważne jest, aby użyć środka czyszczącego przeznaczonego do tego celu. Skórzane fotele nie są dobrym kandydatem do eksperymentowania z alternatywnymi środkami czyszczącymi.
  • Unikaj stosowania zbyt dużej ilości odżywki.

Kiedy nadchodzi czas na nałożenie odżywki, kluczowym krokiem jest unikanie stosowania zbyt dużej jej ilości. Skóra może wchłonąć tylko określoną ilość środka, więc jego nadmiar pozostaje na wierzchu, pozostawiając fotele śliskie i tłuste. Gdy wilgoć odparowuje, pozostałości przemieszczają się i tworzą mleczną powłokę na wewnętrznej stronie okien.

  • Używaj odżywki o specjalnym składzie.
    Podobnie jak w przypadku środków czyszczących, ważne jest, aby używać odżywki przeznaczonej specjalnie do skórzanych foteli samochodowych. Odżywki przeznaczone do butów lub siodeł, nie są dobrym wyborem dla foteli samochodowych.

Opinie na temat tego, jak często fotele powinny być odżywiane, są różne, ale większość ekspertów sugeruje, aby robić to przynajmniej co 90 dni. Jeśli siedzenia w samochodzie nigdy nie były poddawane kondycjonowaniu lub jeśli upłynęło już trochę czasu, nie należy myśleć, że jest już za późno. Drobne uszkodzenia można często naprawić, a kondycjonowanie pomoże zapobiec dalszym szkodom.