Zdrowie

Dermatolog zdradza najskuteczniejsze metody leczenie trądziku u dorosłych

Dermatolog ze Świecia przyjmujący prywatnie i trzymający w ręku stetoskop

Trądzik u dorosłych może być bardzo uciążliwym problemem. Jest bardzo niemile widziany przez każdą osobę, która go spotka. Jak mu zapobiegać? Jak z nim walczyć? Jeżeli szukałaś specjalisty, to bardzo prawdopodobnie wpisywałaś w wyszukiwarkę: “dermatolog Świecie prywatnie”, ale mogłaś nie znaleźć tam oczekiwanych informacji.

Nic nie szkodzi – jeżeli chodzi o sprawdzone porady, jakie zaleca dermatolog, to poniższy artykuł zawiera tylko takowe. Oczywiście – warto je jednak potwierdzić na żywo u specjalisty od problemów skórnych. Zapraszam do lektury.

Dermatolog radzi jakie metody leczenie trądziku są najskuteczniejsze

Arsenał możliwości leczenia trądziku jest solidny i zależy od rodzaju i nasilenia trądziku. Stosowana miejscowo tretinoina, której działanie polega na szybszym przetwarzaniu komórek skóry w celu zapobiegania zatykaniu porów, jest podstawą każdego schematu leczenia trądziku, a jej dodatkową zaletą jest leczenie drobnych zmarszczek oraz wyrównywanie i rozjaśnienie kolorytu skóry. 

Izotretynoina przyjmowana doustnie, jest najbliższą rzeczą do „lekarstwa” na trądzik, która istnieje i jest stosowana w leczeniu ciężkiego trądziku. Kobiety, które mogą zajść w ciążę muszą podjąć szczególne środki ostrożności podczas przyjmowania izotretynoiny, ponieważ może ona powodować znaczne szkody dla płodu.

Reklama: dermatolog Świecie prywatnie

Sposoby na trądzik – co jeszcze?

Czasami pomocne mogą okazać się zabiegi wykorzystujące światło w gabinecie, takie jak terapia fotodynamiczna. Peelingi chemiczne, również wykonywane w gabinecie, mogą pomóc w leczeniu trądziku i zaniku pozapalnych zmian barwnikowych.

Dla osób z trądzikiem ważne są proste, niedrażniące produkty do pielęgnacji skóry. Wybieraj produkty, które są delikatne i bezpieczne dla skóry z trądzikiem, a wyeliminuj te, które są ostre i mogą pogorszyć sytuację. Ważne jest również, aby nie ściskać lub wybierać zmian trądzikowych, ponieważ może to pogorszyć przebarwienia i blizny.

Czas na wizytę u dermatologa?

Z właściwej oceny przez certyfikowanego dermatologa i zobowiązanie do schematu leczenia, prawie wszystkie przypadki trądziku mogą być skutecznie leczone. Przecież dorosłość i tak jest stresująca – nawet bez pryszczy.

Komentarze z Facebooka