Nieruchomości

Jak zwiększyć wartość mieszkania i sprzedać je szybciej

Mieszkanie zakupione z trójmiastowego skupu mieszkań. Na zdjęciu widać kanapę, szafę, obraz oraz roślinę w doniczce.

Pamiętaj, aby nie przesadzać

Nie trwoń budżetu na próby odgadnięcia, co będzie podobać się potencjalnym klientom. Jeśli cokolwiek jest bardzo zużyte, to jasne – działaj. Pamiętaj jednak, że skup mieszkań nie skupia się na aż takich szczegółach. Koniecznie przemyśl tego typu wydatki, żeby wszystko miało sens.

Sprawdź: Mieszkania Bydgoszcz

Zrób czystkę – pozbądź się brudu i zbędnych gratów

Nadmiaru rzeczy, które nagromadziły się przez lata jest zły i źle o Tobie świadczy. Zrób z nimi cokolwiek – wyczuć, sprzedaj lub oddaj, ale nie gromadź ich. Jeżeli dookoła będzie leżeć pełno rzeczy, to ma to przynajmniej dwie negatywne strony:

  • Będzie to źle świadczyć o Twoim stylu życia i obniży zaufanie agentów skupu mieszkań do Ciebie;
  • Przez nadmiar zbędnych rzeczy skup mieszkań nie będzie w stanie wyobrazić sobie innego umeblowania, a na pewno będzie mieć to utrudnione;
  • Klamoty porozrzucane po całym mieszkaniu sprawiają, że potencjalnym agentom przestrzeń może wydawać się mniejsza niż w rzeczywistości.

Z drugiej strony – niech ta nieruchomość nie wygląda jak miałka przychodnia – nadaj Twojej nieruchomości odrobiny koloru różnymi sposobami najlepszym pomysłem będzie…

Pomalowanie ścian na nowy kolor

Idealnym sposobem na zwiększenie wartości Twojego domostwa w oczach skupu mieszkań będzie odświeżenie ścian. Uważaj tylko na jaskrawe kolory – są męczące, przez co mogą czasami być niekoniecznie najlepszym pomysłem.