Zdrowie

Endermologia – sposób na redukcję wagi

lekarze endermologii

Niechirurgiczna i mechaniczna terapia masażu jest znana jako Endermologia. Proces ten polega na masowaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które zwiększa dopływ krwi i limfy do określonego obszaru, czemu towarzyszy produkcja kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza. Jest to zabieg na cellulit, który polega na masowaniu, rolowaniu i zasysaniu powierzchni skóry w celu stymulacji rozpadu uporczywych złogów cellulitu.

Wpisując w wyszukiwarce frazę: “endermologia sosnowiec” można nie znaleźć szukanych informacji na temat zabiegu endermologii. Nasz artykuł zawiera szczegółowe informacje nie tylko o endermologii, ale również o utracie wagi ogólnie. Do tego dochodzą informacje o medycynie estetycznej.

Endermologia – sposób na cellulit

Cellulit jest stanem, który jest częstą dolegliwością wśród kobiet, gdzie skóra przypomina skórkę pomarańczy i najczęściej występuje na biodrach, udach i pośladkach. Jako zabieg antycellulitowy, głównym celem Endermologii jest wygładzenie skóry i nadanie jej szczuplejszego wyglądu oraz zmniejszenie ilości cellulitu, a tym samym wzmocnienie dalszej utraty wagi.

Zabieg nie jest bolesny, a efekt silnego zasysania często przypomina masaż. Oddziałuje on na tkankę, rozpuszczając cellulit i stymulując krążenie w warstwach skóry, co sprzyja dalszej utracie wagi.

Dzięki zwiększonemu dopływowi krwi i limfy do wszystkich warstw skóry dostarczane są substancje odżywcze i świeży tlen. Endermologia powoduje poprawę krążenia, które wypłukuje nadmiar wody i tłuszczu z organizmu i dlatego jest pomocna również w leczeniu otyłości u dzieci.

Sprawdź: Medycyna Estetyczna Bydgoszcz

Endermologia – jak wygląda i ile sesji wymaga?

Sesje endermologii obejmują delikatne zasysanie za pomocą dwóch aktywnych rolek oraz masaż skóry za pomocą zmotoryzowanego urządzenia wibrującego. W miarę zmniejszania się grubości podskórnej warstwy tłuszczu, zwiększa się przepływ krwi i drenaż limfatyczny, ułatwiając usuwanie nadmiaru płynów i komórek tłuszczowych, a tym samym wspomagając utratę wagi w danym obszarze. Typowy zabieg trwa około 45 minut i zaleca się wykonanie kilku sesji. Po zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do pracy i życia towarzyskiego.

Podczas czternastotygodniowego kursu leczenia, pacjenci proszeni są o picie dwóch do trzech litrów wody dziennie, aby wspomóc płukanie organizmu, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi leczenia otyłości.

Komentarze z Facebooka