Zdrowie

Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega ten zabieg?

twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa to procedura odmładzania skóry, stosowana na całym świecie, aby pomóc ludziom napiąć i unieść skórę, zredukować zmarszczki, zmniejszyć pory i pozbyć się blizn potrądzikowych. Jest to procedura praktycznie nieinwazyjna, która powoduje minimalny dyskomfort. Technologia radiofrekwencji mikroigłowej leczy obszar docelowy poprzez szybką penetrację izolowanych mikroigieł bez powodowania skrajnych uszkodzeń powierzchni skóry. Mikroigły uwalniają następnie energię lasera pod powierzchnią skóry, przez co po zabiegu skóra reaguje wytworzeniem nowego kolagenu i tkanki skórnej.

Jak widzisz, ta strona jest wyjątkiem posiadającym rzetelne informacje, których najczęściej nie uświadczysz wpisując w wyszukiwarkę frazę: “radiofrekwencja mikroigłowa sosnowiec”. Jesli chcesz się dowiedzieć więcej o zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej – tym bardziej zachęcamy Cię do dalszej lektury!

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej – jak działa?

Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje skórę, co powoduje większą niż zazwyczaj produkcję kolagenu. Nakłuwające mikroigły tworzą malutkie kolumny, które poprawiają gojenie się ran – a te z kolei stymulują ciało do większej produkcji kolagenu. Głębokość mikroigieł, to najczęściej około 2 mm.

Wytwarzany przez skórę dodatkowy kolagen zwiększa napięcie skóry, co zmniejsza blizny, rozstępy i zmarszczki, co poprawia ogólną teksturę i ogólny wygląd skóry.

Reklama: Botoks Sosnowiec

Co najważniejsze – zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest praktycznie bezbolesny. Jeśli jednak bardzo obawiasz się bólu – lekarz i tak nałoży odpowiednie kremy znieczulające.