Informacje Wiadomości

Przyszłość Pizza Hut w Wielkiej Brytanii na krawędzi — niepewna perspektywa.

Przyszłość Pizza Hut w Wielkiej Brytanii jest niepewna, gdyż sieć restauracji zmaga się ze znacznym zadłużeniem. Brytyjski oddział Pizza Hut obecnie prowadzi rozmowy w sprawie refinansowania kwoty blisko 31 milionów funtów z łącznego zadłużenia wynoszącego 73 miliony funtów, które musi uregulować do kwietnia przyszłego roku, zgodnie z doniesieniami „The Daily Mirror”. Współpracując z firmą Heart with Smart Group, podejmuje te działania, po uzyskaniu korzystniejszych warunków dotyczących obecnych zobowiązań finansowych.

Jak wygląda sytuacja sieci Pizza Hut?

W swoim najnowszym raporcie finansowym za rok 2022 Pizza Hut odnotowała znaczący wzrost przychodów, które wyniosły 161 milionów funtów w porównaniu z 130 milionami funtów rok wcześniej. Jednak ze względu na wzrost kosztów operacyjnych, firma zanotowała rzeczywiste straty wynoszące ponad 3 miliony funtów.

Trudności związane z inflacją i brakiem pracowników

W swoim sprawozdaniu Pizza Hut podała, że pomimo ustąpienia problemów związanych z pandemią COVID-19, wybuch wojny na Ukrainie spowodował „bezprecedensową i trwałą inflację kosztów energii, żywności i transportu”. Firma boryka się również z brakami kadrowymi, co skutkuje presją na rosnące koszty.

Czy popularnej restauracji typu casual dining grozi upadek?

Mimo tych wyzwań, przedstawiciele Pizza Hut pozostają optymistycznie nastawieni. Popyt na „doświadczenia gastronomiczne” nadal jest duży w Wielkiej Brytanii. Jens Hofm, dyrektor generalny firmy Heart With Smart Group, zaznacza, że marże zysku w restauracjach wróciły do poziomu sprzed pandemii.

Konkurencja i kroki firmy

W ostatnich latach Pizza Hut musiała rywalizować z ostrą konkurencją ze strony innych sieci restauracji, takich jak Domino’s i Papa John’s. W 2020 roku ogłosiła zamknięcie 30 placówek w celu ochrony swojej przyszłości przed upadkiem. W tamtym okresie firma posiadała ponad 200 restauracji i zatrudniała około 5000 pracowników. Obecnie Pizza Hut ma około 152 restauracje w Wielkiej Brytanii i zatrudnia około 4000 pracowników.