Wiadomości

Polska Firma Dostarczająca Serwery Dla CERN — Przenosi Siedzibę do Wielkiej Brytanii

Jedna z najbardziej obiecujących firm zajmujących się dostawami serwerów komputerowych, Format Ltd, podjęła trudną decyzję o przeniesieniu swojej siedziby z Polski do angielskiego Coventry. Dyrektor firmy, Piotr Sobstyl, podkreśla, że ten krok może pomóc firmie w zdobyciu pozycji na globalnym rynku.

Format Ltd – Pomoc dla CERN i Globalne Ambicje

Format Ltd to firma wywodząca się z Polski, która specjalizuje się w dostarczaniu serwerów komputerowych o dużej mocy obliczeniowej. Jednym z jej klientów jest prestiżowy instytut CERN, obsługujący Wielki Zderzacz Hadronów.

Przenosiny do Coventry

Ostateczna decyzja firmy Format Ltd to przeniesienie swojej siedziby na Wyspy Brytyjskie, a dokładniej do Vanguard Centre, na terenie University of Warwick Science Park.

Dlaczego Przeniesienie do Wielkiej Brytanii?

Piotr Sobstyl, dyrektor Format Ltd, tłumaczy, że firma osiągnęła znaczący sukces w Polsce, zwłaszcza zdobywając kontrakt z CERN, ale miała ograniczone możliwości ekspansji na rynku globalnym.

Podczas pandemii, Piotr Sobstyl uczestniczył w webinarium prowadzonym przez brytyjską ambasadę, gdzie poznał dyrektora EBA, Martina Williamsa, specjalizującego się w pomaganiu firmom z kapitałem zagranicznym w ich przeprowadzkach do Wielkiej Brytanii.

Atut Brytyjskiego Rynku Dla Firm z UE

Williams zwrócił uwagę, że „firmom z UE trudniej jest uzyskać dostęp do rynku w USA”. Wielka Brytania pozostaje atrakcyjnym miejscem dla inwestorów z krajów unijnych, w tym z Polski.

Podsumowanie – Globalne Ambicje Format Ltd


Dzięki przeniesieniu siedziby do Wielkiej Brytanii firma Format Ltd zamierza zrealizować swoje globalne ambicje. W obliczu rosnącej konkurencji na rynku dostaw serwerów komputerowych, ten krok może okazać się kluczowy dla przyszłego rozwoju firmy.

Komentarze z Facebooka