Edukacja

Sztuczki studentów

Każdy z nas był uczniem i zapewne przynajmniej słyszał , bądź też bardzo prawdopodobne ,że choć raz korzystał z pewnych sztuczek aby poprawić swoje wyniki w nauce, oczywiście w sposób ogólnie nie polecany i nie dozwolony. Mam tu na myśli wszystkim chyba znane ściąganie podczas klasówek . Sposobów jest całe mnóstwo , od klasycznych ściągawek na małych karteczkach ,chowanych tu i ówdzie , po wyrafinowane metody znane tylko dla wtajemniczonych . Tyle ilu uczniów -tyle rozmaitych sposobów na ułatwienie sobie szkolnego życia . Tak dzieje się głównie w szkołach podstawowych ,gimnazjach , liceach . Na studiach dorośli już ludzi rzadziej sięgają po klasyczne ściągawki ,korzystają natomiast z przeróżnych sposobów na to aby w krótkim czasie posiąść jak największą ilość wiedzy.

I nie mam tu wcale na myśli klasycznego kubka kawy , którą można wspomóc organizm podczas „zakuwania” przed sesją ,studenci obecnie sięgają po bardziej „wyrafinowane „metody. Od razu powiem ,że są one nie polecane i bardzo niebezpieczne dla zdrowia , ba- nawet dla życia . Podczas nauki przed sesjami studenci często sięgają po amfetaminę i jej pochodne. Pobudzają w ten sposób organizm do zwiększonego wysiłku umysłowego i do zapamiętanie dużej ilości materiału w krótkim czasie. Podobno na niektórych działa ,ale na krótko ,gdyż często na egzaminie organizm jest tak wyczerpany ,że wcale z tej przyswojonej wiedzy nie umie prawidło korzystać . Pamiętajmy o tym ,że jest to narkotyk i wcześniej czy później nasz organizm się przeciwko temu zbuntuje. W młodych latach rzeczy takie w ogóle nie przychodzą nam do głowy i co prawda mało o tym wiemy.

Mowa tu oczywiście o wspomagaczach i innych środkach odurzających. Nie warto wgłębiać się w ten temat, gdyż jest to, jak każdy wie uzależnienie, które dotknąć może każdego z nas, a powrót z tej drogi może nie być już taki prosty i łatwy. Warto zatem pomyśleć zanim postąpimy źle i nie rozważnie. Wiadomo, że studenci potrzebują czegoś takiego, bo nauka sprawia im bardzo trudne problemy a jej ogrom często ich przerasta. Dlatego też sięgają oni po środki tego właśnie rodzaju, co jak dobrze wiemy dla każdego kończy się negatywnie.

Komentarze z Facebooka