Nieruchomości

Czy balkon może zastąpić ogród?

Mieszkańcy miejskich osiedli często marzą o własnym ogrodzie. Jeśli nasze mieszkanie ma w wyposażeniu balkon lub też taras, to marzenie łatwo może się spełnić. Wystarczy do różnego rodzaju pojemników wysadzić lobelię, werbenę, petunię czy pelargonię. Jeśli uwzględnimy wymagania uprawowe roślin możemy pokusić się o przygotowanie wielogatunkowych kompozycji, które będą ozdobą naszego balkonu czy tarasu od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Balkon może wtedy przejąć nieco funkcję salonu, w którym spędzamy najwięcej czasu. W salonie często też przyjmujemy gości –  powodzeniem możemy to robić na pięknie zagospodarowanym balkonie. Jeśli do kwiatów dołożymy fajne i estetyczne meble możemy razem z naszymi przyjaciółmi spędzać na nim całe wieczory czy noce. Wystarczy, że zapalimy na stoliku kilka świec i możemy nawet na balkonie spędzić całą noc nieustannie rozmawiając. Z tego też powodu wielu ludzi chcąc kupić mieszkanie poszukuje takiego, które ma balkon.

Sprawdź: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Obecnie na rynku ciężko znaleźć takie, które balkonu nie posiadają. Oczywiście zdarzają się pojedyncze przypadki, ale już nie tak często jak kiedyś.  Lokatorzy cieszą się jeśli balkon jest jeszcze stosunkowo duży. Niektórzy idą nawet krok dalej i zabudowują balkon oraz go ocieplają. Kiedy przychodzi zima, nie trzeba wtedy rezygnować z tego pomieszczenia, można swobodnie spędzać tam czas.
Balkon obecnie może spełniać naprawdę wiele funkcji. Obecnie panuje ogromna moda na uprawianie owoców i warzyw na balkonach. Ludzie coraz częściej hodują tam pomidory, truskawki, papryczki chilli oraz ogromną ilość ziół. Jak widać, posiadanie mieszkania z balkonem ma wiele plusów.