Informacje

Dlaczego pracownicy rezygnują z pracy

Pożegnanie ciężko pracującego pracownika to koszmar, którego wszyscy pracodawcy nigdy by sobie nie życzyli. Czemu? Ponieważ tracąc ciężko pracującego pracownika, tracisz nie tylko dodatkową parę rąk, ale także branżową wiedzę, doświadczenie, kulturę firmy, a przede wszystkim czas, ponieważ będziesz musiał teraz rekrutować i szkolić nowego pracownika.

Źli przełożeni

Aż za dobrze znamy powiedzenie: „Dobrzy pracownicy nie odchodzą z pracy, zostawiają złych szefów”, ale co to w ogóle oznacza? Mówiąc najprościej, ludzie są wewnętrznie motywowani przez otaczających ich ludzi. Jeśli są zmuszani do pracy w środowisku z niekompetentnym przełożonym, wtedy możesz mieć pewność, że będą bardziej zmotywowani do opuszczenia środowiska pracy niż do próbowania w nim rozwoju. Sprawdź: Windykacja kujawsko-pomorskie

Brak podwyżek płac

Tak, zgadzamy się, pieniądze to nie wszystko. Wolałabym mieć niesamowitego szefa, wspierających się współpracowników i elastyczny harmonogram pracy niż pracę, która daje mi dużo pieniędzy, ale nie daje mi żadnej innej cechy idealnego miejsca pracy. Prawda jest jednak taka, że ​​nadchodzi czas, kiedy wszyscy zdajemy sobie sprawę, że szczęśliwe środowisko pracy, w którym nie ma pieniędzy, nie opłaci tych rachunków.

Niewiele możliwości rozwoju

Chociaż nie ma nic złego w byciu w wieku 30 lat i pracy w tej samej firmie, co w wieku 20 lat, szanse na to, że będziesz szczęśliwy w tej firmie, jeśli po tych wszystkich latach nadal jesteś na tej samej pozycji, co zaczynałeś, są niewielkie. Tak, w rzeczywistości możesz kochać to, co robisz, ale gdzie jest szansa na rozwój? Czego nauczyłeś się na swoim 10 roku na stanowisku, czego nie nauczyłeś się na swoim pierwszym?

Komentarze z Facebooka